درباره ی شبکه ی خلاقیت و کار آفرینی در شیمی

طبق گزارش های شورای بین‌المللی انجمن‌های شیمی (ICCA) بیش از 95 درصد کالاهای تولید شده در دنیا به نوعی وابسته به فرایندهای شیمیایی بوده اند. سیطره ی دانش شیمی حتی بر حوزه های انرژی، حمل و نقل ، IT و ساخت و ساز نیز نفوذ کرده است. اما با همه ی این تفاسیر، در حال حاضر شاهد خلاهایی هم در ساختار تولیدی کشور و هم در شیوه ی آموزش نیروی کار هستیم. واحدهای تولیدی به دلیل کمبود اطلاعات در مواردی از قبیل تامین مواد اولیه، ضعف زیرساخت های تولید و عدم بکارگیری نیروی خبره با چالش های متعددی مواجه می شوند. از طرف دیگر افراد فارغ التحصیل دانشگاهی، مهارت های کافی مرتبط با نیازهای واحدهای تولیدی کشور را کسب نکرده اند. بنا براین نیازها، ما شبکه ی خلاقیت و کار آفرینی در شیمی (وبسایت chemera.net) را ایجاد نمودیم.

مخاطبان ما

شرکت های تولیدی و بازرگانی

شرکت های تولیدی و بازرگانی به دلیل وجود عواملی از قبیل تحریم های بین المللی، ممنوعیت واردات برخی کالاها، عدم اطلاع از بازار مصرفی و سیاست های تشویقی دولت با موانعی در فعالیت خود مواجه می شوند. chemera.net با بررسی بازار مواد اولیه و بازار فروش کالاهای تولیدی، راهکارهایی را به شرکت های تولیدی و بازرگانی ارائه می دهد. از طرفی ما با معرفی افراد آموزش دیده، به این شرکت ها در تحقق اهدافشان کمک می کنیم.

افراد مایل به راه اندازی واحد تولیدی

مشاوره به افراد مایل به راه اندازی واحد تولیدی

راه اندازی واحد تولیدی مرتبط با شیمی بدون داشتن آگاهی از بازار، با ریسک بالایی همراه خواهد بود. در این راه chemera.net به افراد کمک می کند تا با شناخت کافی از بازار و زنجیره ی تامین مواد اولیه، مدل کسب و کاری را راه اندازی کنند تا سود آوری با ریسک کمی را به دنبال داشته باشد. پیش از راه اندازی کسب و کار خود می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی

این دسته از افراد حین و یا پس از دوره ی تحصیل خود متوجه ناکافی بودن دانش خود در فرایند یافتن شغل و یا دایر کردن کسب و کار می شوند. در اینجا ما مهارت های سخت و نرم ورود به بازار کار و ایجاد کسب و کار را به افراد یاد می دهیم. مهارت هایی که جنبه ی کاربردی دارد و فرد پس از گذراندن دوره های تخصصی و دوره ی کار آموزی آماده ی ایفای نقش موثر خود در نظام بازار کشور خواهد شد. مزیت استفاده از خدمات "شبکه ی خلاقیت و کار آفرینی در شیمی" گذراندن دوره های مهارت آموزی بصورت عملی و استفاده از گزینه های کار آموزی شرکت های همکار می باشد.

لوگوی chemera.net